Molestowanie seksualne w medycynie – #MeToo ad

Jak mi powiedziano: Kultura machismo wydawała się tak wszechobecna. Jedna z kobiet rozmawiała nawet o tym, jak wyrażono zgodę na seks, ponieważ niektóre kobiety używają alkoholu do uprawiania seksu, a później mówią, że to dlatego, że były tak pijane i wszyscy faceci kogoś zgwałcili . Pewna kobieta, której doświadczenie pośrednio zwróciło uwagę grupy zajmującej się zasobami ludzkimi jej instytucji, skonsultowała się z adwokatem, który potwierdził jej podejrzenia, że zrobienie tego problemu kadrowego może zaszkodzić jej własnej karierze. HR polega na ochronie instytucji, nie ty – powiedział prawnik. Obawiając się, że jest oznaczona jako wichrzycielka, odrzuciła zapytanie. Mimo to czuła się winna, że nie chroni młodszych kobiet przed mężczyzną, który ją napastował. Inna kobieta poprosiła mnie o poradę dotyczącą zwołania warsztatów dotyczących molestowania seksualnego, zastanawiając się, czy to byłoby samobójstwo kariery.
Jeden młody lekarz opisał wstyd i strach, który odczuwała po tym, jak były prześladowane podczas treningu. Powiedziała: Jeśli którekolwiek kobiety kiedykolwiek powiedzą ci, że mają takie doświadczenie jak moje, powiedz im, żeby się stamtąd wydostali. Powiedz im, żeby nie martwili się czerwoną flagą, że może to być przeniesienie rezydencji, nie martwcie się o potencjalne szkody dla ich reputacji, nie martwcie się o to kto by w nie uwierzył , nie martwiąc się o to, że wydaje się słaby, nie o martw się o stary klub dla chłopców, który pozwala mężczyznom zakryć się nawzajem i sprawia, że kobieta jest szalona , możliwościami, które mogą im brakować w drodze do mniejszego programu, niechcianej uwagi, która naruszałaby ich prywatność. Chociaż ona nie donoszą o prześladowaniu jej mentorów – Osądzają mnie na podstawie mojej pracy. Nie chcę, żeby zmieniali sposób, w jaki mnie postrzegają – powiedziała – doradzałaby każdej kobiecie, która przyszła do mnie po poradę, by zrobić coś innego niż to, co faktycznie zrobiłem .
Ale stawienie czoła prześladowaniom jest wyraźnie trudne. W jednym przypadku utalentowany badacz lekarza zaangażował się w świadomy akt niechcianego kontaktu seksualnego ze stażystą. Jednak dwaj przewodniczący wydziału w swojej dziedzinie niezależnie powiedzieli mi, że próbują zwerbować przestępcę, który był uważany za gorącą perspektywę, nawet gdy postępowanie seksualne było prowadzone w jego macierzystej instytucji. To był po prostu błąd; musimy wybaczyć i zapomnieć , powiedział jeden. Mam zarówno synów, jak i córki, więc widzę obie strony – powiedział drugi. Obaj obawiali się opadu, jeśli zachowanie miało się powtórzyć, ale żaden nie chciał zrezygnować z okazji, by wykraść supergwiazdę. Dyskusje te uwypukliły, jak łatwo można przymknąć oko na obrazy popełniane przez luminarzy takich jak Harvey Weinstein i Kevin Spacey. A jednak pozostaje niedopuszczalne.
To był luminarz, który zapewnił mi jedyne osobiste doświadczenie związane z molestowaniem seksualnym w miejscu pracy. Ponieważ był to mniejszy wykroczenie niż niektóre inne kobiety, do niedawna nie myślałem o tym jako o nękaniu, mimo że spełnia kryteria określone przez ekspertów – rozłączenie, które jest niezwykle powszechne.3 Po kolacji grupowej u profesjonalnego na spotkaniu towarzyskim, w którym spędzałem czas grzecznie odmawiając seksualnego wsparcia wybitnemu chirurgowi, zacząłem się martwić, gdy zaczepił mnie w szatni, zamierzając odprowadzić mnie do swojego pokoju
[przypisy: ośrodek leczenia uzależnień nfz, dychawica krzyżówka, prokuratura rejonowa tychy ]

Powiązane tematy z artykułem: dychawica krzyżówka ośrodek leczenia uzależnień nfz prokuratura rejonowa tychy