Molestowanie seksualne w medycynie – #MeToo

Wiadomości są wypełnione historiami celebrytów, którzy dopuszczają się niegodziwych zachowań seksualnych. Niedawna ankieta sugeruje, że ponad połowa kobiet w USA doświadczyła niechcianych i niewłaściwych postępów seksualnych w pewnym momencie swojego życia.1 Ponieważ prowadziłem badania nad molestowaniem seksualnym w miejscu pracy 2 Nie byłem zaskoczony, gdy reporterzy skontaktowali się ze mną w sprawie komentarze na temat ostatnich ujawnień. Kiedy sekretarka wypełniająca moją zwykłą asystentkę przekazała mi prośbę jednego z reporterów, powiedziała mi, że przypuszcza, że ta historia dotyczy moich osobistych doświadczeń związanych z molestowaniem seksualnym. Zaniepokojony, skoczyłem, aby poprawić jej nieporozumienie: byłem poszukiwany jako ekspert naukowy, a nie ofiara. Potem zastanawiałem się, dlaczego tak pilnie było dokonać tego rozróżnienia. Łatwo mi wytłumaczyć, że obawiałem się, że założy, że ktoś z mojego departamentu popełnił niewłaściwe zachowanie – nigdy nie chciałbym, aby ktokolwiek pomyślał o którymś z moich szanownych kolegów. Rzeczywiście, kiedy opublikowałem wyniki moich badań, mój szef wyszedł z szoku: Trzydzieści procent kobiet było nękanych. Jesteś pewien, że to prawda. Po prostu nigdy bym tego nie zrobił. . . Podobnie jak wielu mężczyzn o dobrych intencjach i zwykle wysoce elokwentnych, którzy są zaskoczeni odkryciem ruchu #MeToo, że są otoczeni kobietami, które przeżyły takie doświadczenia, został on zaniemówił.
Ale to nie wszystko. Pośpiesznie poprawiłem sekretarz częściowo dlatego, że martwiłem się, że może powiedzieć innym, że byłem ofiarą, a także, że ofiary nie radzą sobie dobrze w naszym społeczeństwie. Pragnę zostać liderem medycyny akademickiej. Bycie obsadzonym jako ofiara naruszyłoby moją opowieść. Kogo to obchodzi, jeśli badania sugerują, że kobiety są bardziej narażone na nękanie, zarówno gdy są postrzegane jako słabe, a gdy są tak silne, że rzucają wyzwanie tradycyjnej hierarchii. Osiągając pełnoletność w epoce zeznań Anity Hill przeciwko Clarence Thomasowi podczas przesłuchań w Sądzie Najwyższym, wiem, że kobiety, które zgłaszają molestowanie seksualne, doświadczają marginalizacji, odwetu, stygmatyzacji i jeszcze gorszej sytuacji. Nawet w erze #MeToo zgłaszanie takich zachowań jest dalekie od prostego.
Wiele serdecznych wiadomości, które otrzymałem od nieznajomych od opublikowania moich badań, wzmacnia te intuicje. Odważni lekarze, którzy się ze mną skontaktowali, mówią, że milczeli i kwestionowali ich poczucie własnej wartości po swoich doświadczeniach, zastanawiając się, czy przynieśli to sobie sami. Szczegóły ich doświadczeń są przerażające. Mówiono o tym, że starszy mężczyzna w jej polu rozpiął suwak z przodu sukni podczas konferencji towarzyskiej. Wielu zgłasza niechciane dotykanie piersi i pośladków. Jeden opisywał dręczyciela podczas treningu, a inni zauważyli niezwykle spójne doświadczenia na sali operacyjnej, które, jak na ironię, uważali za wyjątkowe. Jeden z nich nawet opisał gwałta przełożonego podczas treningu, którego nigdy nie zgłosiła.
W rzeczywistości żadna z kobiet, które się ze mną skontaktowały, nie zgłosiła swoich doświadczeń. Mówią o wyzywających kulturach instytucjonalnych, o miejscach pracy zdominowanych przez ludzi, którzy jawnie angażują się w sprośną rozmowę w szatni lub wykluczają ich ze wszystkich męskich wydarzeń społecznych, pozostawiając ich bez sojuszników, z którymi można zwierzyć się po cierpieniu z powodu zniewagi lub zbrodni.
[podobne: dyslipidemia aterogenna, badania w kierunku boreliozy, ośrodek leczenia uzależnień nfz ]

Powiązane tematy z artykułem: badania w kierunku boreliozy dyslipidemia aterogenna ośrodek leczenia uzależnień nfz