The Golden Helix: Inside biotech ventures ad

Ludzie są legendarni , uznani przywódcy i nadzwyczajni naukowcy-przedsiębiorcy . Piszą magisterialną prasę papierów , zaczynają gwiazdorską firmę od niezrównanej mieszanki akademickiego pościgu i przemysłowych zasobów i mówią takie rzeczy: wpływ koncentracji technologii zachodniego wybrzeża miałby dobrą optykę – odważne posunięcie . Alex Zaffaroni, człowiek o niezrównanej wizji , założył firmę w 1969 roku (ALZA), która poprzez manipulacje magazynowe przyciągnęła tysiące akcjonariuszy i wartość rynkowa zbliża się do 100 milionów USD. Ale firma składała się z kilku pracowników, z ograniczonymi zasobami. . . i [nie ma] żadnego produktu. ALZA była prekursorem biznesu biotechnologicznego, w którym społeczność finansowa reaguje negatywnie na sukces. Po doprowadzeniu firmy do skraju bankructwa i podjęciu 40 nieudanych prób zebrania za nią gotówki, Zaffaroni w końcu zawarli umowę z Ciba-Geigy, w której farmaceutyczny gigant spisał straty ALZY kosztem podatników, z oszczędnościami podatkowymi, które prawie pasowały do inwestycji Ciba-Geigy. W niezamierzonej satyrze Kornberg mówi nam, że Zaffaroni s Jedynymi inspiracjami ścisłej dyscypliny jezuickiej i autorytarnych zasad [jego dzieciństwa] były plany, które opracował, aby uciec od nich . Kornberg opowiada o tym, jak on i jego koledzy akademiccy odgrywali swoje role w imieniu DNAX. Ci profesorowie uniwersyteccy koncertowali w Tokio, Londynie, Paryżu i Nowym Jorku podczas kampanii pozyskiwania funduszy dla prywatnej firmy. W drodze do Japonii, on i inni prestiżowi naukowcy zatrzymali się w Honolulu, aby przetestować ich slajdy i prezentacje – podobnie jak studenci przygotowujący się do 10-minutowych rozmów na krajowe spotkanie naukowe, z tym że profesorowie cieszyli się z niezapomnianej gościnności ( kuchnia francuska w Tokio i Osaka były z łatwością trzygwiazdkowe ). Kornberg mówi nam, jak on i jego towarzysze podróży rozkoszowali się eleganckimi ustawieniami we Francji i Irlandii , ale nie wspominają, że ich absolwenci pracowali dla pittances w domu w Stanford i Harvard.
Kornberg stara się usprawiedliwić styl życia, z którym nie mieliśmy nic przeciwko poznawaniu się . Obiad w New Jersey, Nowym Jorku i Palo Alto, wraz z małżonkami, pomógł w dojrzewaniu relacji biznesowych w trwałe statki przyjaciół. . . . Po ożywionej i sympatycznej dyskusji naukowej nad kolacją w słynnej restauracji La Cygne [sic], Berg [Paul Berg, współzałożyciel DNAX i, podobnie jak Kornberg, laureat Nagrody Nobla], był przekonany, że w torbie jest umowa . Rozradowane historie, Kornberg zdradza standard zachowania, którego wymagamy i oczekujemy od liderów akademii. Nie widzi, jak niedorzecznie wygląda profesor wyższego uniwersytetu, który obnosił się z jego komercyjnymi wyczynami, wymieniając je dla czytelnika z brawurą Leporello.
Trzeba przyznać, że DNAX, który został kupiony przez Schering-Plough w 1982 roku, odniósł pewne sukcesy w dziedzinie cytokin. Naukowcy z firmy sklonowali mysie geny dla interleukin 3, 4, 5, 6 i 10 oraz ludzkich genów dla interleukin 4 i 10 oraz czynnika stymulującego kolonię granulocytów i makrofagów
[patrz też: dystymia leczenie, badania w kierunku boreliozy, befared ]

Powiązane tematy z artykułem: badania w kierunku boreliozy befared dystymia leczenie