The Golden Helix: Inside biotech ventures

Arthur Kornberg, emerytowany profesor biochemii na Uniwersytecie Stanford University School of Medicine, napisał głęboko niepokojącą książkę. Trudno zrozumieć, co go skłoniło do napisania The Golden Helix. Książka jest niczym więcej, jak dmuchnięciem dla firmy biotechnologicznej DNAX, którą Kornberg i trzej współpracownicy rozpoczęli w 1980 roku. Złotą Helikoptera można było wyrwać z broszury firmy o wysokich rolkach przy stole do gry biotechnologicznej (lub, jak twierdzi Kornberg). to, biotech crapshoot ). Ale to prawdziwa książka, wyprodukowana przez legalny dom wydawniczy, a dotyczy prawdziwych ludzi. The Golden Helix portretuje akademię silnie motywowaną przez osobisty zysk poprzez handel. Przedstawiając kampus, w którym hucsteryzm zastępuje obiektywizm, książka ujawnia granicę między profesjonalizmem a samozasilaniem. Prezydenci uniwersytetów, dziekani szkół medycznych, szefowie wydziałów i inni zainteresowani sposobem, w jaki profesorowie powinni (i powinni) odnosić się do przemysłu, będą uczyć się na podstawie lektury tej książki.
Aby pomóc czytelnikom zrozumieć, dlaczego The Golden Helix pozostawiła mnie tak niespokojną, zacznę od przeglądu osiągnięć zawodowych autora i jego wybitnej pozycji w świecie akademickim. Kornberg, absolwent Rochester University School of Medicine, był domowym oficerem w Strong Memorial Hospital w Rochester w stanie Nowy Jork, tak jak rozpoczęła się II wojna światowa. Po szkoleniu w zakresie chorób wewnętrznych wstąpił do Marynarki Wojennej, ale wkrótce został przeniesiony do National Institutes of Health (NIH) w Bethesda w stanie Maryland, gdzie studiował dietetyczne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. To doświadczenie w laboratorium doprowadziło Kornberga do rezygnacji z medycyny klinicznej do badań. Po wojnie zrobił badania podoktoranckie na New York University, a następnie Washington University School of Medicine. Jego niezwykłe talenty w biochemii, szczególnie w dziedzinie enzymologii, skłoniły go do kierowania Wydziałem Mikrobiologii na Uniwersytecie Waszyngtońskim. W 1959 roku przeniósł się do Palo Alto w Kalifornii, gdzie zorganizował i prowadził pierwszy wydział biochemii na Uniwersytecie Stanford University School of Medicine. Cztery lata wcześniej Kornberg odkrył polimerazę DNA, enzym odpowiedzialny za replikację DNA. Używając polimerazy DNA i prostych prekursorów nukleozydów, był w stanie wytworzyć pasma DNA in vitro. Te fragmenty DNA miały strukturę podwójnie helikalną postulowaną w 1953 r. Przez Watsona i Cricka. Za tę wyjątkową pracę Kornberg i Severo Ochoa, jego nauczyciel z New York University, otrzymali nagrodę Nobla w 1959 roku. W Stanford Kornberg stworzył Wydział Biochemii, który nie miał sobie równych na świecie.
Tytuł książki jest precyzyjny: The Golden Helix to przekształcanie helisy DNA w złoto . Jest to także książka o dyrektorze firmy farmaceutycznej, która zadaje takie pytania, jak: Czym jest ta bzdura immunologiczna. ; profesor i laureat Nagrody Nobla (nie Kornberg), który jest tak związany z przemysłem, który codziennie nazywa Schering-Plough Company , by zapewnić nawoływanie do nieadekwatności zakładu produkcyjnego; oraz przedsiębiorca przemysłowy (Alex Zaffaroni), który ma nie tylko niezwykłą wizję , ale także niezrównaną wizję . Zafrakcja Zaffaroni kosztem jego firmy spadł do 2 USD za akcję z 40 USD za akcję.
Nikt w The Golden Helix nie jest zwyczajny
[przypisy: obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, proama lublin, stomilowcy ]

Powiązane tematy z artykułem: obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne proama lublin stomilowcy