W trosce o panią L. – Przezwyciężenie mojego lęku w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opioidów ad

Zadzwoniłem do niej i wysłałem list, ale ona też się nie pojawiła. Minęły miesiące, a potem rok. W nocy, kiedy dowiedziałem się, że pani L. umarła z powodu przedawkowania, ciężki, mokry śnieg padał w całym mieście, tłumiąc odgłosy ruchu ulicznego. W ciszy klekotałem przez zwykłe ekrany komputera, przygotowując się rano do kliniki. Widziałem imię pani L. i zatrzymałem się. Przeczytałem tekst dwa razy, trzy razy, a potem jeszcze raz: przyniósł ambulans … nie mogąc jej ożywić. Z początku poczułam przerażenie i odrazę na myśl o jej martwym ciele na wózku. Następnie głęboki smutek. Myślałem o jej mężu, jej dzieciach, a zwłaszcza jej wnuczce. Zastanawiałem się, jak cichy jest ich dom w tę śnieżną noc, bez śmiechu pani L. płynącej przez korytarze.
Ale to wstyd nie pozwalał mi zasnąć, słuchając pługów przechodzących ulicami. Ta wstyd nie tylko płonęła na mojej twarzy czerwoną i gorącą – gęła i wnikała do mojej klatki piersiowej i brzucha. A co, gdybym ją potraktował, zamiast ją odnieść. Nie pochlebiam sobie, że mogłam zapewnić jej lepszą opiekę – miałam pełne zaufanie do mojego kolegi. Ale pani L. i ja mieliśmy związek. Zaufała mi. I odwróciłem ją.
W następnych miesiącach zasłużyłem na zrzeczenie się przepisywania buprenorfiny. Nadal żywiłem obawy o opiekę nad pacjentami uzależnionymi, ale wiedziałem też, że nie mogę odrzucić kolejnej Pani L. Teraz dbam o mały panel pacjentów z OUD. To nie było łatwe i nie mogłem zapewnić tej opieki bez wsparcia kolegów z doświadczeniem w zakresie uzależnień i pracy socjalnej. Szybko zapoznałem się z farmakologią terapii buprenorfiną, ale nauka zarządzania innymi aspektami opieki uzależnień, szczególnie dla pacjentów we wczesnej fazie zdrowienia, była ogromna.
Jedna pacjentka, pani J., ma współistniejące zaburzenia związane z piciem alkoholu, przewlekły ból i silny lęk. Od lat praktykuję redukcję szkód – maksymalizując terapię doustną u pacjenta z cukrzycą, który na przykład odmawia przyjmowania insuliny. Ale poruszanie się w szarych odcieniach redukcji szkód w opiece nad Panią J., która prawie codziennie używa alkoholu i bierze kilka sedatywnych leków psychiatrycznych oprócz buprenorfiny, jest dla mnie całkowicie nowym rachunkiem.
Poza tymi trudnymi pytaniami terapeutycznymi wielu moich pacjentów z OUD ma złożone potrzeby społeczne. Przed panią J. nigdy nie dbałem o pacjenta, którego prawa do odwiedzin u jej dzieci były uzależnione od kontynuowania terapii ze mną. Kilku moich pacjentów miało trudności z przestrzeganiem wytycznych kliniki; wdrażanie umów dotyczących zachowań nie było wcześniej wspólną częścią mojej praktyki, a nauka korzystania z nich z życzliwością i szacunkiem pozostaje wyzwaniem.
Koledzy z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu używaniem substancji często opowiadają się za: Każdy powinien zostać zwolniony. OUD to choroba przewlekła, tak jak każda inna – gdy pacjent przychodzi z nadciśnieniem, nie mówisz: Och, nie traktuję tego . To porównanie nie oddaje całego obrazu. Oczywiście OUD jest chorobą przewlekłą i należy nią zarządzać w ramach podstawowej opieki zdrowotnej
[przypisy: badanie słuchu audiogram, badania w kierunku boreliozy, befared ]

Powiązane tematy z artykułem: badania w kierunku boreliozy badanie słuchu audiogram befared