W trosce o panią L. – Przezwyciężenie mojego lęku w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem opioidów

Pani L. zawsze pojawiała się 10 minut wcześniej na jej wizytę, chociaż zawsze spóźniałem się. Jej wnuczka oparłaby policzek na piersi pani L., przyciskając jedno oko i przewijając telefon pani L. podczas oczekiwania. Po przejrzeniu jej cukru we krwi, który pani L. zapisała wytrwale w niebieskim dzienniku, mówiliśmy o rzuceniu palenia. To była praca w toku. Nie ma po prostu papierosa westchnęła. Nigdy nie zaczynaj, upomnia swoją wnuczkę, całując ją w czubek głowy. Pewnego dnia wiedziałem, że coś jest nie tak od chwili, gdy otworzyłem drzwi. Pani L. była sama. Pot kropli jej wargi i czoło. Zamknęła oczy i odwróciła wzrok, a łzy opadły jej na kolana. Potrzebuję pomocy , szepnęła i wszystko wyszło: wzięła kilka pigułek oksykodonu przepisanych jej mężowi po kontuzji nogi, a następnie kilka od przyjaciela. I jak pływak wciągnięty w prąd, została wciągnięta z powrotem w zimną, ciemną solankę uzależnienia. Próbowałem ukryć mój szok. Wiedziałem, że była w stanie powrotu do zdrowia po zaburzeniach używania opioidów (OUD), ale po prostu nigdy nie pojawiła się. Nie używała od dziesięcioleci.
Nikt nie może wiedzieć, że jestem nawrotem choroby – powiedziała. Jeśli moje dzieci się dowiedzą, nie pozwolą mi zobaczyć mojej wnuczki. Chciała spróbować buprenorfiny i była sfrustrowana słysząc, że nie mogę jej przepisać. Dlaczego nie. Zirytowana, zakołysała się na krześle. Po prostu chcę znowu czuć się normalnie i znam cię. Nie chcę nikomu mówić.
Unikałem jej pytania: Nie mam odpowiedniego prawa do przepisywania tego – powiedziałem. Pozwól, że skieruję cię do kolegi .
Ale moja niekompletna odpowiedź naskoczyła na mnie. W rzeczywistości powodem, dla którego nie miałem zrzeczenia się przepisywania buprenorfiny, było to, że jej nie chciałem. Jako nowy lekarz pierwszego kontaktu, każdego wieczora spędzałem na wykończeniach i przygotowywałem się do następnego dnia. W każdy piątek opuściłem biuro całkowicie wyczerpane, pozbawione energii i motywacji, które potrzebował by spędzić weekend, klikając wymagane szkolenie online.
Ale nie chcieliśmy podejmować dodatkowej pracy polegającej na przepisywaniu leku na OUD, nie chciałem zajmować się pacjentami, którzy tego potrzebowali. Wiedziałem, że dla niektórych osób z zaburzeniami związanymi z używaniem substancji związek z narkotykiem może zaćmić wszystkie inne związki, prowadząc ich do odsuwania rodziny, przyjaciół i opiekunów. Byłem świadkiem, że pacjenci czekający na recepty antagonizują sekretarzy i pielęgniarki, widzą pacjentów próbujących manipulować selekami toksykologicznymi i słyszeli głosy podnoszone z rozdrażnieniem w kolegach przez cienkie ściany kliniki. Uzależnienie, według American Society of Addiction Medicine, charakteryzuje się … upośledzeniem kontroli zachowania, pragnieniem, zmniejszeniem rozpoznawania istotnych problemów z zachowaniem i relacjami międzyludzkimi oraz dysfunkcjonalną reakcją emocjonalną. Już przytłoczony, nie chciałem przyjmować pacjentów z potrzebami, których nie znałem.
Jeden z moich kolegów założył Panią L. na temat leczenia buprenorfiną. Kiedy znów ją zobaczyłem, żeby zobaczyć cukrzycę, między nami otworzyła się przestrzeń. Potem nie pojawiła się na swoim następnym spotkaniu
[podobne: dysplazja włóknista kości, nfz rzeszów sanatoria kolejka, pokrzywa indyjska skutki uboczne ]

Powiązane tematy z artykułem: dysplazja włóknista kości nfz rzeszów sanatoria kolejka pokrzywa indyjska skutki uboczne