Zasady i praktyka wentylacji mechanicznej

Na początku lat 50. XX w., Kiedy poliomyelitis był ponownie epidemią w północnej Europie i Stanach Zjednoczonych, anestezjolog z Kopenhagi w Danii o imieniu Ibsen zrobił coś, co było dla niego rutynowe na sali operacyjnej, ale nigdy wcześniej nie było zrobione na oddziale szpitalnym. Jego prosta czynność rozpoczęła eksplozję w technologii medycznej, która doprowadziła do rozwoju oddziałów intensywnej terapii i specjalności krytycznej opieki medycznej. W 1952 r. Dr Ibsen zobaczył 12-letnią dziewczynkę z porażeniem dziecięcym, chorującym na niewydolność oddechową w respiratorze. Zaintubował jej tchawicę za pomocą mankietu i wykonał wentylację nadciśnieniową torbą, którą rutynowo stosował do znieczulenia do operacji klatki piersiowej. Żyła, a wiele ofiar choroby Heinego-Medina traktowano podobnie w Kopenhadze w tym roku i w Massachusetts General Hospital w Bostonie w przyszłym roku. Zespoły pielęgniarek i studentów medycyny ściskają torby, aby utrzymać przy życiu pacjentów z niewydolnością oddechową. Przez stulecia ludzie umierały z powodu niewydolności oddechowej, a teraz istnieje sposób, aby interweniować i wspierać życie, gdy wracają do zdrowia. Uczniowie zostali zastąpieni maszynami, a pacjenci zostali przyprowadzeni do oddziałów skonstruowanych w celu uzyskania wykwalifikowanych pielęgniarek i monitoringu. Pacjenci na całym świecie zostali uratowani przez tę stosunkowo nową technikę – mechaniczną wentylację – którą teraz przyjmujemy za pewnik. Do czasu opublikowania Zasad i praktyki wentylacji mechanicznej informacje o aktualnych metodach wspomagania wentylacji były rozproszone w różnych miejscach, od czasopism po książki poświęcone krytycznej opiece. Wcześniejsze książki na ten temat były nieaktualne. Profesor Tobin zgromadził 75 autorów z siedmiu krajów. Pośrednicy obejmują anestezjologów, pulmonologów i praktyków opieki oddechowej, z których każdy zapewnia unikalną perspektywę. Wspólnie napisali najbardziej wszechstronną książkę referencyjną na temat wentylacji mechanicznej.
Szczególnie podobał mi się pierwszy rozdział, dokładnie opisany esej dr Gene a Colice a, pulmonologa z Dartmouth, dotyczący historycznego rozwoju wentylacji mechanicznej, poczynając od chińskich filozofów w 2000 r. Pne Ponieważ lubię czytać historię i jestem intensywnym badaczem, uznałem to za fascynujące konto, bardzo dobrze napisane, przywoływane i ilustrowane.
Co ciekawe, oprócz klasycznych technik wentylacji mechanicznej, książka zawiera pełne rozdziały dotyczące technik stosowanych w niewielu ośrodkach i będących w czołówce tej formy technologii. Stosuje się wentylatory nadciśnieniowe, wentylatory podciśnieniowe i wentylatory domowe, a także alternatywne techniki, takie jak pozaustrojowe natlenianie membranowe i pozaustrojowe usuwanie dwutlenku węgla. Pomyśl o temacie związanym z mechaniczną wentylacją i możesz go znaleźć w tej książce.
Praktyczne informacje i szczegóły techniczne, które wypełniają książkę, mogą czasami być nieco przytłaczające. Nie jest to lekki odczyt w żaden sposób. Podobnie jak w przypadku wszystkich książek wielorakich, niektóre tematy są wielokrotnie omawiane. Odwołania redaktora są doskonałe, podobnie jak indeksowanie.
Thomas W. Feeley, MD
Stanford University School of Medicine, Stanford, CA 94305

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: befared, prokuratura rejonowa tychy, kino muza myślenice ]

Powiązane tematy z artykułem: befared kino muza myślenice prokuratura rejonowa tychy