Zdyskredytowane leki dla potrzebujących pacjentów i szpitali – Zrozumienie debaty 340B cd

Będą nadal kwalifikować się do ASP plus 6% od Medicare w 2018 roku. To zwolnienie oznacza, że niektórzy pacjenci mogą wybrać między płaceniem pełnej ceny za leki przeciwnowotworowe w szpitalu onkologicznym a przyjmowaniem leków w innym ośrodku, gdzie ich koszty będą niższe . Lub rozważyć leki sieroce, które są wyłączone z zakupów 340B w wolno stojących szpitalach onkologicznych, wiejskich ośrodkach referencyjnych, krytycznych szpitalach dostępowych i szpitalach jednoosobowych (podmioty dodane do 340B po ustawie o przystępnej cenie). Początkowo HRSA pozwalała tym podmiotom kupować leki sieroce po cenach 340 B, jeśli były one używane do oznaczeń nieorphan, ale zasada ta została odwrócona w wyniku procesów sądowych w branży. W Kongresie wprowadzono już ustawodawstwo, aby zmienić tę decyzję. Tymczasem większość urządzeń DSH jest zwolniona z tej reguły i może kupować leki sieroce po cenach 340B. Nikt nie jest w stanie wiarygodnie przewidzieć, w jaki sposób zmiany refundacji CMS wpłyną na dostęp pacjentów do leków sierocych w tym środowisku. Kontrowersje wokół 340B są archetypowym problemem we współczesnej amerykańskiej polityce zdrowotnej. Ustawa została przyjęta z powodu reakcji sektora prywatnego na wcześniejsze prawo nakazujące rabaty. Po jej przejściu nowa polityka, choć dobrze zaplanowana, została rozszerzona poza planowany zakres, ponieważ organizacje opieki zdrowotnej zorientowały się, jak z niej korzystać, aby zmaksymalizować swoje dochody. Program stał się tak duży i skomplikowany, że wymaga skalowania, nieuchronnie powodując ból w szpitalach, które przez wiele lat opierały się na przychodach, jakie przynosiły i budowały wokół niego firmy. Obie grupy interesariuszy twierdzą, że ich szczególny punkt widzenia jest tym, który najbardziej pomoże pacjentom, ale nikt nie może być pewien, kto ma rację. Przewidywalnie, interesariusze skarżą się głośno na skutki zmian i opóźnień w Kongresie lub zmieniają wdrażanie. W tym przypadku Amerykańskie Towarzystwo Szpitalne wystąpiło z wnioskiem o zaprzestanie cięć 340B, a członkowie Kongresu wprowadzili przepisy zapobiegające ich wystąpieniu. W związku z obecną debatą o 340B i wprowadzonymi zmianami w polityce w 2018 r., Pozostańcie czujni na następny akt w tym dramatycznym filmie.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Departamentu Spraw Weteranów lub rządu USA.
Ten artykuł został opublikowany 24 stycznia 2018 r. O godz.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Ogólnej i Centrum Polityki Farmaceutycznej i Przepisywania Produktów (WFG) i Instytutu Polityki Zdrowotnej oraz Departamentu Polityki i Zarządzania Zdrowiem, Graduate School of Public Health (AEJ), University of Pittsburgh i Centre for Health Equity Research i promocja, Veterans Affairs Pittsburgh Healthcare System (WFG) – oba w Pittsburghu.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Mulcahy AW, Armstrong C, Lewis J, Mattke S. Perspektywa: program rabatowy na leki na receptę 340B: pochodzenie, wdrożenie i przyszłość po reformie Santa Monica, Kalifornia: RAND, 2014 (https://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/perspectives/PE100/PE121/RAND_PE121.pdf).

2. Komisja Doradcza ds. Płatności Medicare (MEDPAC). Raport do Kongresu: przegląd programu cenowego leków 340B. Maj 2015 (http://medpac.gov/docs/default-source/reports/may-2015-report-to-the-congress-overview-of-the-340b-drug-pricing-program.pdf.sfvrsn=0 ).

3. Conti RM, Bach PB. Program rabatów narkotykowych 340B: szpitale generują zyski, rozszerzając się, by dotrzeć do bardziej zamożnych społeczności. Health Aff (Millwood) 2014; 33: 1786-1792.
Crossref Medline
4. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Biuro Generalnego Inspektora. Badanie nadzoru HRSA nad programem cen narkotyków 340B: zeznanie Erin Bliss przed amerykańską Izbą Reprezentantów, 18 lipca 2017 r. (Https://oig.hhs.gov/testimony/docs/2017/bliss072017.pdf).

5. Mendelson D, Bentley F, Young J. California, North Carolina i New York będą świadkami największych cięć oszczędnościowych i oszczędności dla beneficjentów dzięki zmianom w programie 340B. Informacja prasowa z Avalere Health, 13 grudnia 2017 r. (Http://avalere.com/expertise/providers/insights/california-north-carolina-and-new-york-will-see-the-largest-provider-paymen).

Zamknij odniesienia
[hasła pokrewne: dystymia leczenie, proama lublin, program dystymia leczenieiczny ]

Powiązane tematy z artykułem: dystymia leczenie proama lublin zniżki dla krwiodawców